بورس

rss

تکمیل فرهنگ و قوانین

مهدی افضلیان
مدرس کارگزاری آگاه و تحلیلگر همفکران
مهدیه سلیمانی
مدیر واحد آموزش کارگزاری آگاه
بخش پایانی
یکی از چالش‌هایی که در امر فرهنگ‌سازی در بازار سرمایه وجود دارد عدم آموزش کافی فرد است. متاسفانه بسیاری از افرادی که وارد بازار سرمایه می‌شوند دانش کافی برای خرید و فروش سهام ندارند و چه بسا ممکن است به دلیل شنیدن خبرهایی از گوشه و کنار اقدام به خرید سهم کنند و ممکن است ضرر بسیار سنگینی را متحمل ‌شوند. این آموزش‌ها باید به صورت موثر باشد به گونه‌ای که باعث...

تازه‌ترین اطلاعات و عملکرد شرکت‌های بورسی

گروه بنگاه‌های اقتصادی- فاطمه حاج‌علی: تازه‌ترین گزارش عملکرد شرکت‌های بهنوش ایران، پتروشیمی آبادان، مهرکام پارس، گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی و گردشگری منتشر شد که به شرح زیر است:

شیب تندتر نزول بورس

دنیای اقتصاد: پرونده بورس تهران روز گذشته بعد از 3 هفته متوالی کاهشی در شرایطی بسته شد که زیان این هفته سرمایه‌گذاران در این بازار در مقایسه با دو هفته قبل از آن بیشترین رقم را نشان می‌دهد. بر این اساس زیان بازار سهام در هفته‌جاری به 6/0 درصد رسید. کارشناسان معتقدند بورس تهران در شرایط انتظار برای مذاکرات هسته‌ای است و بر این اساس، تغییرات مختصری که در 3 هفته گذشته شاهد آن بودیم بیشتر حکایت از ثبات و توازن در این بازار دارد.

خرید و فروش‌ها در بورس تهران

گروه بورس : شاخص کل بورس تهران طی معاملات روز سه‌شنبه، مانند روزهای اخیر در ابتدا کار خود را صعودی آغاز کرد اما پس از ساعتی میل به نزول پیدا کرد و می‌رفت تا با افت حدود 100 واحدی زمان معاملات به پایان برسد اما بازگشایی «حکشتی» و «کخاک» تاثیر مثبتی بر شاخص کل بر جای گذاشتند و سرانجام شاخص کل افت 4 واحدی را تجربه کرد.

بورس همگام با دولت در تامین مالی بخش خصوصی

سنا: سازمان بورس و اوراق بهادار با کمک به دولت برای تامین مالی بخش خصوصی، گامي دیگر برای خروج از رکود غیرتورمی را همراه با دولت می‌پیماید. کمک دولت به تامین مالی بخش خصوصی در راستای سند راهبردی سازمان بورس از دیگر وظایف این نهاد برای پیشبرد برنامه خروج از رکود غیر تورمی خواهد بود.

نمودار شاخص کل بورس

نمودار شاخص کل فرابورس

نبض بازار سرمایه