بورس

rss

رشد آرام بازار ادامه مي‌يابد

با ثبات اقتصادي، پيش‌بيني صنايع هم ثبات پيدا كرده است و متوسط انحراف معيار پيش‌بيني سود بنگاه‌ها از آنچه محقق مي‌شود، كاهش يافته و قابليت اتكا پيدا كرده است.

شروع دوباره بورس؛ شهریورماه

به دنبال ریزش‌های اخیر در بازار سرمایه، کارشناسان معتقدند روند کنونی قیمت‌های سهام در بازار برای ورود خریداران مناسب ارزیابی می‌شود. در این زمینه به گزارش «سنا»، در کنار افزایش بهای بنزین و اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها، اگر پول‌های سرگردان به سمت سایر بازارها ازجمله ارز و دلار جاری شود، تورم به صورتی لجام‌گسیخته بالا می‌رود که این برخلاف سیاست‌های ضدتورمی دولت است. در این میان خبر تصویب تزریق پنج هزار میلیارد تومان نقدینگی به بورس برای حمایت از آن، نشان‌دهنده این موضوع است که دولت...

جدول تغييرات روزانه شاخص كل فرابورس ايران

شاخص كل در يك قدمي كانال 76 هزار واحدي

گروه بورس- بهزاد بهمن‌نژاد: بازار روز گذشته در حالي معاملات خود را آغاز كرد كه رقابت ميان نمادهاي مثبتي مثل «شبندر» و «رمپنا» و نمادهاي منفي «خودرو» و «پارسان» شاخص كل را در يك ساعت اوليه معاملات بدون تغيير باقي گذاشت؛ اما طولي نكشيد كه در حوالي ساعت 9:30 تقاضاي شديدي در نمادهاي مثبت يادشده ايجاد شد و روند شاخص را صعودي كرد. اين روند صعودي در نزديكي ساعت يازده، پس از عرضه صف‌هاي خريد و انجام برخي معاملات نمادهاي منفي مثل «اخابر» و «پارسان» متوقف شد و تا پايان روز تغيير چنداني را ثبت نكرد.

صندوق توسعه بازار به گروه خاصي تعلق ندارد

مدير صندوق توسعه بازار سرمايه با ابراز تعجب از رفتار غيرمنطقي برخي شركت‌هاي حقوقي‌ در قبال حمايت‌ صندوق از سهامداران، گفت: حقوقي‌ها اگر معتقدند سهام به سطح ارزشمند رسيده با اين صندوق همراهي كنند، نه اينكه اقدام به فروش سهام كنند.

حسابرسي حاكميت شركتي

عباس سليمي *
هدف از اين نوشته ارزيابي تغيير مسير حسابرسي به سمت ارزيابي نظام حاكميت شركتي است. حسابرسي امروزه به عنوان حرفه، تخصص و رشته‌اي است كه پيشينه آن به بيش از يك قرن مي‌رسد. اما همزمان و همراه با تحولات شتاب‌آميز، حرفه حسابرسي به سرعت خود را با شرايط و اوضاع و احوال زمان تطبيق داده، به عنوان يك دانش تخصصي مطرح و علاوه بر نشريات مراجع و جوامع حرفه‌اي  مولفان و پژوهشگران متعددي، رسالات، مقالات و كتاب‌هاي گوناگوني را تهيه كرده‌اند كه به بيان اصول، روش‌ها و عملكرد اين...

نقش حسابداران در شرايط رفع تحريم‌ها بررسي مي‌شود

گروه بورس- رئيس شوراي عالي انجمن حسابداران خبره ايران گفت: در صورت بهره گيري از مكانيزم‌هاي كنترلي حسابداري و گزارش‌هاي ارزشمند حسابداري و حسابرسي شاهد سوء‌استفاده‌هاي عظيم مالي و حيف و ميل منابع مالي نخواهيم بود.

آخرین مطالب این سرویس