بورس

rss

چشم‌انداز بورس در سال 94

رشد و توسعه اقتصادی، نیازمند برخورداری از بازار‌های مالی گسترده و کارآ است. بازار‌های مالی از دیدگاه اقتصادی به دو بخش بازار پول و بازار سرمایه تقسیم می‌شوند.

دکتر امیری به سمت معاون نظارت بر بورس‌ها و ناشران منصوب شد

در پی استعفای دکتر محمدرضا عربی از سمت معاونت نظارت بر بورس‌ها و ناشران، ریاست سازمان بورس و اوراق بهادار، حسن امیری را به این سمت منصوب کرد.  
به گزارش «سنا»، حسن امیری پیش از این معاون مالی و اقتصادی سایپا بوده است.
دکتر عربی همچنان در هیات مدیره سازمان بورس حضور دارد و به فعالیت خود در این سازمان ادامه می‌دهد.
همچنین دکتر فطانت طی حکمی اعضای گروه مشاوران سازمان بورس و اوراق بهادار را برگزید. بر اساس این حکم، احکام مشاوره برای احمد قلعه بانی، مسعود کمالی...

تخفیف‌های اعمالی برای شرکت‌های سنگ‌آهنی با توجه به طرح‌های توسعه

تخفیف‌های اعمالی برای شرکت‌های سنگ‌آهنی با توجه به طرح‌های توسعه

با توجه به اینکه شرکت‌های سنگ‌آهنی در حال توسعه بوده و سرمایه‌گذاری توسعه‌ای هم دارند می‌توانند از این محل نیز، در حق انتفاع پرداختی تخفیف بگیرند که این موارد باعث می‌شود در حق‌انتفاع سنگ‌آهنی‌ها نسبت به گذشته کاهش چشمگیر و خوبی را داشته باشیم.

کنفرانس پیشگیری از تقلب

همزمان با «پنجمین سالانه‌ پیشگیری از تقلب و سوءاستفاده‌های مالی» که یکشنبه 10 اسفند امسال در پژوهشگاه نیرو برگزار می‌شود، از دو منشور ضد تقلب شهرداری تهران رونمایی خواهد شد.  امیر پوریانسب دبیر علمی پنجمین سالانه‌ پیشگیری از تقلب و سوءاستفاده‌های مالی، هدف از برگزاری این کنفرانس را اعتلای دانش و تجربه‌ مقابله با تقلب و فساد و سوءاستفاده‌های مالی دانست و گفت: این کنفرانس توسط یک نهاد و تشکیلات غیردولتی فعالیت می‌کند.  پوریانسب افزود: این کنفرانس هرساله با حضور تعدادی از...

سيمان تهران رتبه اول صادرات سيمان را دارد

گروه بنگاه‌ها: شرکت سیمان تهران با تولید روزانه 12 هزار و 100 تن کلینکر، معتبرترین برند و مهم‌ترین تامین‌کننده سیمان و مصالح ساختمانی در کشور است و رتبه اول صادرات سيمان را دارد.

«سکرما» سود 94 را پیش‌بینی کرد

گروه بنگاه‌ها: شرکت سیمان کرمان اولین پیش‌بینی سود هر سهم سال مالی منتهی به 29 اسفندماه 94 را با سرمایه 660 میلیارد و ‌960 میلیون ریال مبلغ 824 ریال اعلام کرده است. این شرکت سود هر سهم سال مالی 93 را با سرمایه 220 میلیارد و 320 میلیون ریال در نخستین پیش‌بینی مبلغ یک‌هزار و 295 ریال و در آخرین پیش‌بینی مبلغ دو هزار و 330 ریال اعلام کرده است. همچنین «سکرما» پیش‌بینی درآمد حاصل از سرمایه‌گذاری‌ها در سال مالی 94 را به مبلغ 313 میلیارد و 642 میلیون ریال معادل 57 درصد سود خالص شرکت در نظر گرفته است.

تغییرات روز گذشته شاخص بورس

«بورس و حسابرسان»

غلامحسین دوانی
حسابدار رسمی
در همایش روز چهارشنبه مورخ 29/11/1393 جامعه حسابداران رسمی ایران آقای دکتر فطانت رییس جدید سازمان بورس نکاتی را به شرح زیر بیان کردند:

تغییرات روزانه شاخص کل فرابورس ایران

نبض بازار سرمایه