بورس

rss

رونق بورس با تحرک لکوموتیو اقتصاد

گروه بورس – مهرنوش سلوکی: روز گذشته نماگر شاخص کل بازار سهام برای دوازدهمین روز کاری همچنان در سطح 63 هزار واحدی درجا زد تا نشان دهد بازار سرمایه باوجود تصمیمات مثبت هفته‌های گذشته همچنان نتوانسته به روند بهبود قابل قبولی دست یابد. شاخص کل که در هفته جاری حدود 5/ 0 درصد افت را ثبت کرده است، روز گذشته نیز با نزولی بسیار کوچک و تنها با 03/ 0 درصد افت به سطح 63 هزار و 402 واحد رسید. همچنین بر اساس آمارها از ابتدای سال تا کنون نماگر شاخص تنها 4/ 1 درصد از رشد 13 درصدی خود را حفظ کرده است.

بررسی دلایل افت شاخص وكاهش قیمت‌ها در بازار سرمایه

عباس آرگون
عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی و صنایع و معادن و كشاورزی تهران
بازار سرمایه به‌عنوان نبض و دماسنج اقتصاد کشور كه شرایط كلی اقتصادی را نشان می‌دهد،  مدتی است حال و روز خوشی ندارد و نبض آن به‌خوبی نمی‌زند،  در این خصوص علت را نباید در یك عامل جست‌وجو كرد؛ چراکه وضعیت این روزهای بازار نتیجه یك عامل نیست بلكه مجموعه‌ای از عوامل دست به دست هم دادند و ریزش شاخص وكاهش قیمت‌ها را در بورس رقم زده‌اند. بنابراین می‌توان دلایلی برای افت پی‌درپی شاخص و قیمت‌ها...

نبض بازار سرمایه

افزایش دامنه نوسان اقدامی مفید و کارشناسی شده

مدیرعامل کارگزاری کالای سپهر ایرانیان افزایش یک درصدی دامنه نوسان معاملات، فرموله شدن حجم مبنا و انتشار اطلاعات به‌صورت مستقیم از سوی شرکت‌ها روی سامانه کدال را اقدامی مثبت و برگرفته از کار کارشناسی و نظرسنجی برشمرد.

نمودار شاخص کل بورس

نمودار شاخص کل فرابورس