مسکن و عمران

rss

خطر ادامه رکود مسکن

گروه مسکن: معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه‌‌وشهرسازی با بررسی شرایط کنونی اقتصاد ایران و پیچیدگی‌های فعلی بخش مسکن اعلام کرد: با توجه به اینکه راه‌حل‌های ساده انگارانه برای خروج از این رکود پاسخگو نیست و شرایط ایجاب می‌کند سمت تقاضای موثر مسکن باید در اولویت تقویت مالی و تحریک قرار بگیرد، لذا غفلت از این موضوع ضمن آنکه تداوم رکود در فعالیت‌های عمرانی را منجر می‌شود به تشدید مانع برای رونق اقتصاد و همچنین دشواری وام‌دهی بانک‌ها نیز منجر می‌شود.

قیمت‌های پیشنهادی املاک لوکس در پایتخت

گروه مسکن: بررسی‌های میدانی از بازار املاک لوکس نشان می‌‌دهد: بخش عمده‌ای از واحدهای عرضه شده در این بخش از بازار ملک با قیمت‌های بالاتر از میانگین قیمت منطقه‌ای در فایل‌های فروش قرار گرفته اند از این رو متقاضیان برای خرید واحدهای با متراژ بالاتر از 200 منتظر اجرای طرح جدید لیزینگ مسکن هستند و فعلا دست نگه داشته اند. به گزارش «دنیای اقتصاد» دلالان بخش گران‌قيمت بازار مسكن در اين باره معتقدند اين بخش به دليل كفايت توان مالي طرف تقاضا، معمولا در زمان صعود يا جهش سطح كلي قيمت‌ها، واكنش...

فصل سرمایه‌گذاری در ساخت مسکن

فرشاد نوری‌سرابی: سرمایه‌ای بودن مسکن ویژگی‌ای است که سبب می‌شود رصد روند بازار هیچ گاه از نگاه سرمایه‌گذاران دور نماند تا به محض پیدا شدن موقعیت مناسب، آمادگی ورود به بازار وجود داشته باشد.

اصلاح نظامات اداری ساخت‌و‌ساز

حامد خانجانی

عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان

یکشنبه 24 آبانماه در مراسم اعطای اعتبارنامه‌های هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران که در ساختمان وزارت راه‌وشهرسازی و با حضور برخی اعضای شورای شهر برگزار شد، موضوع اصلاح نظامات اداری ساخت‌و‌سازهای شهری در قالب مبحث دوم مقررات ملی ساختمان از جانب وزیر مورد تاکید قرار گرفت.