مسکن و عمران

rss

تكذيب يك خبر از وام مسكن‌مهر

قائم‌مقام وزير راه‌وشهرسازي در مسكن‌مهر، خبري را كه به نقل از وي در اخبار شبكه يك سيما، درباره افزايش تسهيلات ساخت مسكن اعلام شد تكذيب كرد.

اسناد آلودگی آب تهران را دارم

رئیس کمیسیون سلامت، محیط‌ زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با تاکید مجدد بر اینکه نیترات آب تهران بیش از حد استاندارد است، گفت: اسناد و مدارک این موضوع موجود است و آمادگی برگزاری مناظره با مسوولان وزارت بهداشت و وزارت نیرو را دارم. رحمت‌الله حافظی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس با اشاره به واکنش‌های صورت‌گرفته از سوی وزارت بهداشت و آبفای تهران درخصوص آلودگی آب تهران گفت: پس از صحبت‌های بنده در جلسه علنی شورای شهر مبنی بر بالا بودن نیترات از حد استاندارد، این واکنش‌ها آغاز شده و ادامه دارد.

ادامه تملک باغات قدیمی در شمال تهران

شهردار منطقه یک تهران اعلام کرد: به‌منظور حفظ باغات و توسعه فضاهای سبز شهری برای استفاده عموم شهروندان، تملک باغات قدیمی شمال تهران همچنان ادامه دارد.

وضعیت قیمت مسکن در آبان

طبق آخرین اطلاعات دریافتی از سامانه رهگیری معاملات مسکن، متوسط قیمت مسکن در تهران طی 25 روز اول آبان ماه با 7/1 درصد افزایش نسبت به مهر ماه، به سطح مترمربعی 4 میلیون و 130 هزار تومان رسید. آمار یک ماهه آبان هنوز جمع‌بندی نشده است؛ اما با احتساب قیمت 25 روز اول، مشخص می‌شود روند نوسان قیمت در آبان متفاوت از نزول ماه مهر بوده است. در مهر ماه میانگین قیمت مسکن در تهران با 5/2 درصد کاهش نسبت به شهریور به مترمربعی 4 میلیون و 60 هزار تومان رسید. با این حال پیش‌بینی می‌شود، معدل یک ماهه قیمت آبان...

7 رفتار پرخطر ترافيكي در تهران

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران با اعلام اینکه عدم‌ حرکت بین خطوط و تغییر مسیر ناگهانی، یکی از عمده‌ترین علل بروز حوادث ترافیکی و بی‌‌نظمی در بزرگراه‌ها و معابر شهری است، گفت: احترام رانندگان و عابران پیاده به خطوط عابر پیاده و خط‏کشی خیابان‌ها، باعث نظم بخشی به تردد خودروها و کاهش سوانح ترافیکی می‌شود.