مسکن و عمران

rss

خشك‌ كردن دريا براي ساخت پاساژ

«ايرنا» به نقل از رئیس کل دادگستری استان هرمزگان اعلام كرد: پدیده‌ای جدید به نام دریاخواری در این استان در حال رواج است، به این صورت که سواحل دریا با مجوز برخی سازمان‌ها خشکانده شده و به پاساژ تبدیل می‌شود.
حجت‌الاسلام محمدصادق اکبری می‌افزاید: هم‌اکنون پرونده‌ای در دستگاه قضایی استان هرمزگان مطرح است که در آن برای ساخت پاساژ مجوز داده شده و قرار است بخش زیادی از دریا در بندرعباس خشک شود.
به گفته وی، اگر در نقاطی از کشور زمین‌خواری باب شده است، در این استان دریاخواری به یک چالش...

تشکیل یگان حفاظت از زمین‌های دولتی

بر اساس طرح اوليه ارائه شده به ستاد كل نيروهاي مسلح، نيروي انتظامي موافقت كرد يگان حفاظت اراضي در سازمان ملي زمين و مسكن به صورت آزمايشي به مدت سه سال ايجاد شود.

پرسش‌های مسجد جامعی درباره بوستان مادر

پرسش‌های مسجد جامعی درباره بوستان مادر

گروه مسکن: رئیس شورای شهر تهران با طرح سوالاتی در مورد ابهامات ماجرای ساخت‌وساز در بوستان مادر عنوان کرد: در اینکه این بوستان در پهنه (G) بوده است، تردیدی وجود ندارد و بحث اینجا است که چگونه توانسته مجوز تغییر پهنه بگیرد و آیا کمیسیون ماده 5 این اختیار را دارد که مجوز تغییر پهنه بدهد یا شورای‌عالی معماری و شهرسازی باید دستور تغییر پهنه را بدهد.

مراقبت سه شیفت از حریم تهران

گروه مسکن: مدیر کل حریم شهر تهران از مراقبت سه شیفت از حریم شهر تهران خبر داد.

اعلام محدوده كاذب قيمت مسكن در تهران

گروه مسكن، نورا حسيني: «قیمت ملک را در این بازار، خریدار مشخص می‌کند.» این جمله نظر مشترک مشاوران املاک است. فعالان بازار مسکن معتقدند در بازار فعلی مسکن که  تنظیم قرارداد خرید و فروش کاهش پیدا کرده است  بودجه خریدار است که قیمت ملک را مشخص می‌کند و فروشنده‌ای که قصد انجام معامله دارد تا آنجا که می‌تواند به قیمت خریدار تن می‌دهد و قدرت چانه زنی در این بازار بالا است.