مسکن و عمران

rss
اعلام خطر در گود «حسن‌سيف»

اعلام خطر در گود «حسن‌سيف»

گروه مسكن- فريد قديري: معاونان سازمان‌ آتش‌نشاني و نظام مهندسي تهران با حضور در محلي كه عمليات گودبرداري عميق در آنجا به گود خيابان ايران‌زمين شبيه شده و هراس شبانه‌روزي ساكنان از ريزش را به وجود آورده است، از كارگاه اين پروژه بازديد كردند و به دليل مشكلات اساسي از جمله نداشتن جواز ساخت، دستور توقف ادامه عمليات ساختماني را صادر كردند.

بررسی به‌هم‌ریختگی در حریم تهران

معاون وزیر راه‌و‌شهرسازی با اشاره به بررسی حریم شهر تهران در شورای عالی شهرسازی و معماری گفت: تاثیر اجرای نادرست قانون ماده 99 شهرداری‌ها موجب شده است که هم‌اکنون مرز مشخصی بین تهران و سایر کلانشهرها با شهرهای کوچک اطراف وجود نداشته باشد و حریم شهرهای بزرگ تا این شهرها، گسترش پیدا کند.

شهرداري‌ها «دست‌بسته» هستند

داود نديم  
دبير كارگروه سرمايه‌گذاري كلان‌شهرهاي كشور
امسال، به پایان نیمه اول زمان پیش‌بینی شده در سند چشم‌انداز بیست ساله توسعه کشور (1404-1384) می‌رسیم. به نظر می‌رسد راه درازی برای تحقق اهداف برنامه خصوصا در حوزه اقتصادی با وجود رقبای مدعی در سطح منطقه داریم چنانچه در نیمه دوم تلاش مضاعف صورت نگیرد در رتبه‌بندی منطقه‌ای شاید پشت‌سر کشورهایی بایستیم که در طرازمان نباشند.

هزینه‌های پیش‌بینی نشده در ساخت‌و‌سازهای جدید

گروه مسكن- نورا حسيني: بازار فروش خانه‌های کلنگی آرام است. در چهار ماه اول سال هیچ اتفاق جدیدی در این بازار رخ نداده است. قیمت‌ها نه افزایش داشته و نه کاهش. بر اساس پیش‌بینی کارشناسان مسکن این آرامش تا پایان نیمه اول سال هم برقرار است.