مسکن و عمران

rss

رعایت پنج الزام در نمای ساختمان

گروه مسکن- مدیرکل معماری وساختمان شهرداری تهران با اعلام نهایی شدن گام اول ضوابط نمای ساختمان، از رعایت پنج الزام در استفاده از مصالح ساختمانی نما خبر داد.

ابلاغ رسمی صندوق زمین و ساختمان

وزیر راه‌وشهرسازی از ابلاغ مقررات جدید تشکیل صندوق‌‌های زمین‌ و ساختمان خبر داد و اظهار امیدواری کرد: از این طریق بتوان از ظرفیت بازار سرمایه در تامین مالی مسکن استفاده کرد.
به گزارش «دنیای اقتصاد» و به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت راه وشهرسازی، عباس آخوندی تصریح کرد: با توافق وزارت راه‌وشهرسازی و سازمان بورس، ضوابط جدید راه‌اندازی «صندوق‌های زمین و ساختمان» ابلاغ شد.

پیش‌نویس طرح جامع مسکن در کمیسیون عمران

پیش نویس اولیه طرح جامع مسکن در کمیسیون عمران بررسی شد.
اگرچه برنامه‌های تازه دولت برای بخش مسکن در قالب مسکن اجتماعی در پیش‌نویس اولیه مطرح و برخی جزئیات نحوه ساخت، تامین مالی و گروه‌های هدف نیز تعیین شده است، اما رئیس کمیسیون عمران مجلس در این‌باره اظهار کرد: برنامه و سیاست جدیدی در این طرح دیده نمی‌شود.

ذوب نرخ آپارتمان‌های نوساز

گروه مسکن – مهدیس فرقانی: ستون امروز نبض بازار قیمت‌های پیشنهادی فروش واحدهای مسکونی را با متراژهای بین 50 تا 120 متر مربع در مناطق مختلف تهران مورد بررسی قرار داده است. رتبه‌بندي آپارتمان‌های فروشی با معیار متراژ واحدها نشان می‌دهد در حال حاضر قیمت فروش واحدهای نوساز حداقل 20 تا 25 درصد نسبت به اوایل سال گذشته کاهش پیدا کرده است. اکنون با توجه به اینکه معاملات کماکان در لاک رکودی قرار دارد، خریداران می‌توانند نسبت به همین سطح فعلی قیمت‌ها، تخفیف بگیرند و نرخ‌های پیشنهادی را پای میز معامله...