مسکن و عمران

rss

لزوم استفاده از توان بالقوه مهندسان و مجريان ساختماني

انجمن صنفی سازندگان مسکن استان تهران جوابيه‌اي به امضای ابراهیم موسی نیا رئیس انجمن براي دنياي اقتصاد ارسال كرده كه به شرح زير است:

زمین معوض برای تعاونی‌های ارتفاعات تهران

گروه مسکن: مدیر کل حریم شهر تهران اعلام کرد: چنانچه سازمانی در گذشته اقدام به واگذاری زمینی در محدوده حریم یا ارتفاعات جنوبی البرز در قالب تعاونی مسکن به مردم کرده باشد، باید با اعطای زمین معوض به این افراد زمین‌های واقع در محدوده حریم را آزاد سازی کند.

وزیر کشور: آستانه تحمل ساکنان شهرها پایین آمده است

وزیر کشور اعلام کرد: آستانه تحمل شهروندان پایین آمده است و دلایل آن می‌تواند مسائل اقتصادی یا اجتماعی باشد.

به گزارش خبرگزاری مهر، رحمانی‌فضلی وزیر کشور با تاکید بر کاهش آستانه تحمل شهروندان اظهار کرد: به‌عنوان مثال در حادثه مهاباد اگر مردم خویشتن‌داری نمی‌کردند و نیروی انتظامی هم خویشتن‌داری نمی‌کرد، به مصیبت بزرگی دچار می‌شدیم. البته مسوولان هم باید هوشیار باشند. در مساله ورزشگاه تبریز هم مردم خوب تبریز خویشتن‌داری کردند.

بعید می‌دانم شهروندان از شهرشان راضی باشند

معاون شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی با انتقاد از فضاهای شهری عنوان کرد: بعید می‌دانم ساکنان شهرها از فضای شهری و چشم‌انداز آن راضی باشند، اگر به ۱۰ سال گذشته نگاه کنیم و در مقابل ۱۰ سال آینده را پیش‌بینی کنیم، می‌توانیم فرض‌ کنیم وضعیت تغییری نمی‌کند. پیروز حناچی، معاون وزیر راه ابراز امیدواری کرد تا با آسیب‌شناسی اقداماتی اصولی برای اصلاح فضای شهری تدبیری بیندیشیم.