مسکن و عمران

rss
 «برگشت کاربری» زمین‌های دولتی

«برگشت کاربری» زمین‌های دولتی

گروه مسکن- بهشاد بهرامی: شورای عالی شهرسازی و معماری کشور، در جریان بازنگری مصوبه هشت بندی دولت قبل که به تغییر ضوابط ساخت‌وساز در چهار پهنه طرح تفصیلی پرداخته بود، در راستای یکسان‌سازی سقف جمعیت پذیری طرح تفصیلی و جامع و جلوگیری از بارگذاری اضافه جمعیتی ناشی از این مصوبه دو بند از مصوبه را حذف و سایر بندهای مصوبه را مورد تعدیل و اصلاح قرار داد.

فرمول خانه‌دار شدن قشر متوسط در تهران

گروه مسكن- نورا حسيني: «45 وام +55 رهن +210 نقد» روش پرداخت هزینه خرید خانه‌ای 67 متری در محل سازمان برنامه است. استفاده از ترکیب وام، رهن و پرداخت نقدی راه‌حلی برای خانه‌دار شدن اقشار متوسط است.

اجرای سلیقه‌ای احکام در پرونده تخلفات ساختمانی

گروه مسکن: گزارش عملکرد یکساله کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران مبنی بر پاکسازی مقررات ساخت‌وساز در سه حوزه، روز گذشته در صحن علنی شورا ارائه شد.

انتقاد متفاوت یک عضو شورای شهر

ايسنا: یک عضو شورای شهر تهران روز گذشته در صحن علنی پس از ارائه گزارش معاون شهردار در خصوص چگونگی مرگ علی چراغی خطاب به شهردار تهران گفت: رشوه و باجگیری در شهرداری، در دفاتر خدمات الکترونیک و پیمانکاران بیداد می‌کند، پنبه را از گوش در بیاورید و صدای مردم را بشنوید. رحمت‌الله حافظی رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورا اظهار کرد: اینکه بگویید تخلف را معرفی کنید و ما با آن برخورد می‌کنیم نشان‌دهنده مدیریت جهادی نیست. باید زیرساختی فراهم کنیم تا کسی اجازه تخلف پیدا نکند و هزینه تخلف آنقدر بالا...